Nepište reklamy jinam, než do rubriky pro to určené!!-Sem-!

Péče o kočku, základ

6. dubna 2008 v 21:52 | Bára |  Kočky

I kočky mají své potřeby, mezi nejdůležitější patří jídlo a pití. Jídlo se dělí na sušené (granule) a šťavnaté (konzervy). Kočka si sama vybere. Jako pití doporučuji vodu, mléko může přivodit zdravotní potíže a problém s červíky. Potrava by se měla podávat dvakrát denně a pití měnit jednou za den. Ps.: pro kastrované kočky není vhodnou stravou jíst konzervy z mořských plodů.
Další důležitou potřebou koček je záchod. Pokud máte přístup na zahradu, tak se kočka sama vyvenčí. Pokud ne, je vhodné udělat jí záchod doma. Do misky nejdříve dáme igelitový pytel, pro snadnější vyměňování a vysypeme podestýlkou(piliny, kamenná drť, lisované piliny či malé kamínky pohlcující zápach). Většina koček má na záchůdku ráda klid, proto doporučuji odlehlé místo, nebo záchod něčím zakrýt.
Kočky mají nejen neposedné jazýčky, ale i drápky. Ve vašem zájmu a zájmu vašeho nábytku je vhodné pořídit kočce škrabadlo, kde se patřičně vyřádí. Můžete jí také pořídit různé hračky - myšky, klubíčka, míčky atd.
V létě je vhodné pořídit kočce obojek proti parazitům, vyhnete se tak řadě obtíží s vybíráním cizopasníků. Pro dlouhosrsté kočky je potřeba pořídit speciální hřeben na česání každý den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama