Nepište reklamy jinam, než do rubriky pro to určené!!-Sem-!

Plemena - dlouhosrsté kočky

7. dubna 2008 v 18:25 | Bára |  Kočky
Dlouhosrsté kočky jsou mazlíci do nepohody, přítulné, něžné a hravé. Jedinou jejich nevýhodou je údržba srsti, ta je problémem, jelikož se o srst musíte starat každodenně. Jinak jsou tyto kočky nenáročné. Dokážou se přispůsobit i bytu bez zahrady, stačí jim kočičí záchůdek v prostředí domova a škrabadlo. Pár oblíbených plemen pro inspiraci...
Dlouhosrsté:
1. Modrokrémová perská kočka je mohutnější, působí honosným dojmem. Povahu mají velmi přítulnou a přívětivou, občas se i rády toulají. Mají oválný obličej, poměrně malá očka a plochý nosík. Na nohách mají modré polštářky. Barva je oranžovohnědá až červená.
2. Perská kočka činčila je běloskvoucí barvy, bílé jako sníh. Je drobnější než ostatní perské kočky. Obličejík mají kulatý, malé uši a poměrně velké oči - většinou zelené až modré barvy. Bývají temperantnější než jinné perské kočky, ale současně mají milou povahu. U této kočky je nezbytné starání o srst, jinak hrozí cuckování srsti!
3. Cínová perská kočka má zvláštní barvu srsti, hází šedivostříbřité odlesky. Má velmi huňatý ocásek. Obličejík má široký a kulatý, ouška malá, oči poměrně velké a cihlově červený čenich. Tlapky má chlupaté s cihlově červenými polštářky. Co se týče temperamentu, je tato kočka vyrovnané a osobité povahy na úrovni. Má milou povahu, vybízející ke hře.
Mezi další oblíbené druhy patří: Čokoládové a lila perské kočky, Perská kočka s odznaky, Kouřová perská kočka, Dvoubarevná perská, Modrá perská kočka atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte alergii na kočky?

ano
ne
jen občas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama