Nepište reklamy jinam, než do rubriky pro to určené!!-Sem-!

Plemena - krátkosrsté kočky

7. dubna 2008 v 17:43 | Bára |  Kočky
Pokud jste se již rozhodli pro čistokrevnou kočku, je pravděpodobné, že chcete vědět něco o plemenech, jejich výhodách atd. Mezi největší výhodu samozřejmě patří to, že kočku nemusíte česat, to u dlouhosrstých je samozřejmostí. Tyto dvě odvětví se dělí na krátkosrsté a dlouhosrsté. Několik typů krátkosrstých...
Krátkosrsté:
1. Třeba Siamské kočky jsou velmi elegantní, štíhlé, mají krátkou jemnou srst. Ze všech koček je siamská kočka největší introvert - bytost ponořená sama do sebe. Ozývá se velmi zvučným hlasem, je velmi inteligentní a oddaná majiteli, občas tak moc, že nesnese přítomnost někoho jinného. Barvu srsti si můžete sami vybrat, není nijak omezena. Ps.: siamské kočky mají velmi v oblibě bavlunu a jsou ji schopny i žvýkat, pozor na bavlněné věci!!!!!
2. Pokud máte alergii na kočičí chlupy, existuje druh se jménem Sfinx, který se srstí rozhodně chlubit nemůže! I když se o nich moc pěkného neříká, jsou sfinx velmi přítulné kočky, otevřené duše. Jelikož je Sfinx holá, je její teplota vyšší, proto si vysloužila přezdívku teplá ohřívací láhev. Tato kočka se potí, proto se musí omývat houbou, jinak by mohla mít různé kožní infekce.
3. Mramorovaná britská krátkosrstá je velmi vstřícná a přátelská. Rovněž vyzařuje inteligencí a odhodláním, proto je velmi zvědavá. Její obličejík je oválný, oči velké a bystré. Její tělo je baculaté. Nohy jsou úměrné k tělu, narozdíl od siamské kočky, která má dlouhé nohy. Barva těchto koček je různá, většinou je ale naoranžovělá nebo černošedivá.
Mezi další oblíbené druhy patří: Exotická krátkosrstá kočka, Ruská modrá kočka, Habešská kočka, Korat, Havana, Barmská kočka, Modrá britská krátkosrstá, Britská krátkosrstá kočka činčila atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama